Nowy numer 33/2018 Archiwum

Z ołtarza na halę przejdź do galerii

218 ministrantów i lektorów z 8 podhalańskich dekanatów wzięło udział w sobotę 7 lutego w rejonowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej.

Rozgrywki odbyły się w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu. - Nie brakowało u nas emocji z najwyższej półki. Rywalizacja była bardzo wyrówna. Ministranci i lektorzy dbają nie tylko o ducha, ale i kondycję - cieszy się ks. Arkadiusz Zych, wikary z parafii w Poroninie, który był jednym z głównych organizatorów zawodów. 

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. W szkołach podstawowych najlepsi okazali się chłopcy z Ludźmierza. W kat. gimnazjum na najwyższym miejscu na podium stanęli lektorzy z Pieniążkowic. W kat. szkoły średnie zwyciężyła drużyna z Łopusznej.

Zwycięskie drużyny awansowały do etapu diecezjalnego w Krakowie.

Sędzią zawodów był pan Marek Sosiński. Czynnej pomocy, aby zawody przebiegały sprawnie udzielał pan Andrzej Bielecki, administrator Gminnej Hali Sportowej. - Bardzo wszystkim księżom dziękuję za obecność, trening i doping swoich parafialnych drużyn - mówi ks. Arkadiusz Zych. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma