Nowy numer 23/2023 Archiwum

Miłosierni są wśród nas!

Do 1 marca można zgłaszać kandydatów w plebiscycie na Miłosiernych Samarytan Roku 2014.

Miłosierny Samarytanin pomaga też w wielu innych sytuacjach. Ostatnio, razem z kolegami, zrobił kładkę między Prokocimiem a Bieżanowem. Od żony i jej koleżanek słyszał bowiem, że chodnik po dwóch stronach rzeki nagle się kończy i trzeba chodzić po wodzie i błocie.

To jeszcze nie wszystko. Pan Włodzimierz jest również Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej w swojej parafii Najświętszej Rodziny w Bieżanowie Nowym. Jak mówi, ta życiowa rola to największy dar, jaki dostał od Pana Boga.

Panu Bogu pan Włodzimierz oddaje więc wszystko, co robi i pokornie prosi o Go o dalsze prowadzenie, bo wierzy, że "do pełnienia uczynków miłosierdzia potrzebny jest dotyk Bożej ręki". A jego żona dodaje, że bycie człowiekiem miłosiernym jest najlepszą drogą do świętości, czyli do nieba.

A kto w tym roku otrzyma tytuł Miłosiernego Samarytanina Roku? Na głosowanie i zgłaszanie kandydatów czas jest tylko do 1 marca.

Plebiscyt organizowany przez Wolontariat św. Eliasza jak zawsze podzielony jest na dwie kategorie.

Pierwsza dotyczy pracowników służby zdrowia, dla których "pomoc cierpiącym jest powołaniem, a nie tylko wypełnianiem obowiązków i pracą zarobkową".

Druga promuje ludzi nie związanych z żadną organizacją charytatywną, dla których "motywem do czynienia miłosierdzia wobec potrzebujących jest przykazanie miłości".

Głosować można listownie (pisząc pod adres: Wolontariat św. Eliasza, ul. por. Wąchały 5, 30-608 Kraków), telefonicznie (dzwoniąc pod numer: 12/ 263 61 56 lub 885 512 500), poprzez e-mail (biuro@eliasz.org oraz koordynator@eliasz.org.pl) lub wysyłając wypełniony formularz poprzez stronę www.eliasz.org.pl.

Głosując, należy podać imię i nazwisko oraz adres lub numer telefonu osoby, którą chcemy wyróżnić, a także uzasadnić swój wybór. Gala Samarytan odbędzie się w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Plebiscytowi, jak co roku, patronuje "Gość Krakowski".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast