Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Modlitwa zawsze pod ręką

Jezuicka aplikacja na smartfony otrzymała nagrodę w konkursie Mobile Trends Awards, w którym nagradzane są najlepsze firmy i instytucje z branży technologii mobilnych.

Wyniki ogłoszono podczas spotkania Mobile Trends Conference w Krakowie. Aplikacja "Modlitwa w drodze" zdobyła  nagrodę w kategorii "Aplikacja mobilna - komunikacja i społeczności".

- Chcemy pokazać, że modlitwa nie jest archaizmem, proponowana przez nas "Modlitwa w drodze" to modlitwa człowieka mobilnego - mówił KAI Piotr Chydziński SJ, gdy rok temu w Środę Popielcową, uruchomiona została mobilna wersja portalu modlitwawdrodze.pl.

- Skoro możliwości dotarcia poszerzyły się, pomyśleliśmy, że warto stworzyć coś więcej, już nie tylko stronę internetową przystosowaną do wszystkich platform: telefonów komórkowych, tabletów, komputerów, ale wyjść z aplikacjami mobilnymi na telefony komórkowe , bo jest to coraz bardziej rozwijający się rynek - wyjaśniał jezuita.

Wszystko po to, by dotrzeć z duchowością ignacjańską do jak największego grona odbiorców.

Sam pomysł jest przeniesieniem na polski grunt działalności brytyjskiej strony internetowej "pray-as-you-go" (również założonej przez jezuitów). Jej idea polega na umieszczaniu codziennie krótkich rozważań w formie nagrania. Każde z nich składa się ze Słowa Bożego, komentarza oraz sprzyjającej refleksji muzyki.

"Taka modlitwa ma pomóc odnaleźć Boga, który jest obecny w każdym momencie naszego życia" - przekonują twórcy portalu.

Uruchomiona przed rokiem aplikacja umożliwia wygodne korzystanie z treści "Modlitwy w drodze" na komórce czy tablecie (użytkownik może skorzystać m. in. z funkcji kalendarza i przypominania o modlitwie - codziennie lub jednorazowo).

Nagrody MTA przyznała kapituła konkursowa złożona z ekspertów branży technologii mobilnych i IT. Brała ona także pod uwagę wyniki głosowanie internautów. W tej samej kategorii, wraz z "Modlitwą w drodze" nominowane były: BCBapp.com-Krzysztof Wiarowski za aplikację Business Card Book, Szafa.pl za aplikację ZSZYWKA, Orange Polska oraz Looksoft za aplikację Orange Warsaw Festival.

Przykładem nowoczesnego i profesjonalnego działania katolickich instytucji (choć w innej dziedzinie) jest także przeprowadzony w zeszłym roku przez agencję Joy Intermedia rebranding Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Zmiana identyfikacji wizualnej RMS również została nagrodzona - projekt zajął drugie miejsce w plebiscycie RE:PL 2014 na najlepszy Polski Rebranding Roku 2014. Wyniki tego konkursu ogłoszono w styczniu 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy