Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czas, który trzeba wygrać

- Przed nami 40 dni, czas który możemy wygrać. Potraktujmy Chrystusa poważnie - mówił do nowotarżan ks. Mirosław Niewiedział podczas Mszy św. w Środę Popielcową.

Podczas każdej dzisiejszej Mszy św. kapłani posypują wiernym głowę popiołem. Dokonali tego m.in. kapłani w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Na wszystkich Mszach św. kazanie w tej największej podhalańskiej parafii głosi ks. Mirosław Niewiedział. 

- Zachęcam was do skorzystania z kilku propozycji na Wielki Post. Potraktujmy Chrystusa poważnie. Spróbujmy pomyśleć na ile nasze życie jest świadectwem o Chrystusie. Poświęćmy choć kwadrans na codzienne czytanie Ewangelii - zachęcał ks. Mirosław. Dodał, że też warto jeszcze raz na nowo wpatrywać się w krzyż. - Gdzie my przed nim jesteśmy? - pytał kapłan. 

Południowej Mszy św. w nowotarskim kościele przewodniczył ks. Kazimierz Kubat. Duchowny pochodzi z Nowego Targu. Kapłan wiele lat przepracował na misjach.

W nowotarskim kościele pw. NSPJ Msze św. w Środę popielcową będą jeszcze odprawione o godz. 16., 18. 20. O godz. 20 będzie także Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Poroninie. - Chcemy, aby wszyscy którzy pracują rozpoczęli godnie czas Wielkiego Postu - zachęca do przyjścia ks. proboszcz Stanisław Parzygnat z parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma