Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Uwaga: Kardynał nie dzwoni po pieniądze!

- To komunikat, który ma zapobiec ewentualnym oszustwom - mówi ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii.

"W związku z tym, że pojawiają się głosy, jakoby kardynał Franciszek Macharski dzwonił do osób publicznych i wysyłał do nich SMS-y, zachęcając do podejmowania różnych inicjatyw, oznajmia się, że nic takiego nie ma miejsca, a sam Kardynał Franciszek nie posługuje się drogą telefoniczną w tego typu przedsięwzięciach" - napisał rzecznik krakowskiej kurii metropolitalnej w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

Na razie oficjalnych doniesień o powoływaniu się na kardynała nie ma. Rzecznik chce jednak uprzedzić konkretne sytuacje, zanim stanie się coś poważnego.

- To komunikat, który ma zapobiec ewentualnym oszustwom - mówi ks. Robert Nęcek.

Dodaje, że taka sytuacja wydarzyła się niedawno we Wrocławiu. Osoby działające z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Estradowego "Polest" wykorzystywały w pismach adresowanych do potencjalnych sponsorów podpis i herb abp Józefa Kupnego bez wiedzy i zgody metropolity wrocławskiego.

W wydanym 11 lutego tego roku oświadczeniu kuria wrocławska napisała wtedy, że działania te "były podejmowane poza wszelkimi agendami archidiecezji wrocławskiej".

"Wyrażamy oburzenie, iż organizacja powołująca się na wartości chrześcijańskie dokonała fałszerstwa, które w konsekwencji prowadziło do uzyskiwania korzyści materialnych. W związku z powyższym sprawa została zgłoszona odpowiednim organom państwowym" - napisała w komunikacie kuria wrocławska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy