Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Trzeci dzień poszukiwań

We wtorek rano ratownicy TOPR wznowili poszukiwania dwóch zaginionych turystów.

- Obecnie działamy w miejscu, gdzie prawdopodobnie poszli zaginieni turyści, czyli w Dolinie Pustej. Powoli rozszerzamy też jednak poszukiwania na miejsca znajdujące się poniżej tego terenu, bo mogło się zdarzyć, że i tam dotarli poszukiwani - informuje Jakub Hornowski, dyżurny ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Akcja poszukiwawcza trwa od niedzieli rana. W sobotę wieczorem do TOPR dotarła informacja, że dwaj turyści, którzy przez Zawrat szli do Doliny Pięciu Stawów, nie wrócili na noc do schroniska. Policja odnalazła natomiast ich samochód zaparkowany niedaleko wjazdu do TPN.

Wczoraj z dużym prawdopodobieństwem udało się ustalić, że zaginieni - mieszkańcy okolic Limanowej- doszli do Doliny Pustej. Ratownicy nie wykluczają, że zostali porwani przez śnieg, bo w tym rejonie zeszły trzy małe lawiny. Teren lawinisk, który trzeba przeszukać, jest jednak bardzo duży.

W akcji cały czas, oprócz kilkunastu ratowników, biorą udział także psy lawinowe oraz śmigłowiec.

TOPR wciąż również prosi o kontakt wszystkich, którzy w sobotę 21 lutego widzieli zaginionych turystów.

Dzwonić należy pod numery telefonów: 18/ 20 63 444 lub 601 100 300.

Trzeci dzień poszukiwań   Jeden z zaginionych turystów www.topr.pl Trzeci dzień poszukiwań   Jeden z zaginionych turystów www.topr.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy