Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nartami na Turbacz

Górale w niecodzienny sposób wspominać będą ludźmierskiego kustosza. 7 marca odbędzie się rajd narciarski na Turbacz im. ks. prał. Tadeusza Juchasa.

Trasa zawodów jest dość ambitna. Rajd odbędzie się bowiem na dystansie 30 km, z czego 23 km trzeba będzie pokonać, wspinając się pod górę, na Turbacz.

- Z tego powodu zapraszamy wytrawnych narciarzy, przygotowanych kondycyjnie do 7-godzinnego wysiłku, potrzebnego na pokonanie wyznaczonej trasy. To niepowtarzalna okazja do uczestnictwa w tego typu wydarzeniu - zachęca Jan Czaja, główny organizator i pomysłodawca.

Przed rajdem nie będą prowadzone żadne zapisy. Wystarczy przyjść 7 marca do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu, bo stamtąd o godz. 7.45 wyjadą narciarze. Uczestnicy rajdu powinni zaopatrzyć się w odzież na zmianę i odpowiedni prowiant.

Trasa rajdu będzie wiodła m.in. przez schroniska na Starych Wierach i na Turbaczu. Po południu zaplanowany jest zjazd do kaplicy Papieskiej pod Turbaczem. Wieczorem odbędzie się podsumowanie rajdu w Ludźmierzu.

Szczegółowych informacji udziela J. Czaja - pisać należy pod adres: jan_czaja@um.nowytarg.pl.

Patronat na rajdem objęło sanktuarium maryjne w Ludźmierzu, gdzie przez prawie 30 lat kustoszem był ks. prał. Juchas. Duchowny przegrał walkę z chorobą w maju ubiegłego roku.

Szczegóły rajdu, w tym dokładną trasę przejazdu, można znaleźć na stronie internetowej ludźmierskiej bazyliki www.mbludzm.pl.

Tymczasem już wkrótce na łamach "Gościa Krakowskiego" ogłosimy I Archidiecezjalny Konkurs Gazetek Parafialnych, któremu również patronował będzie śp. ks. prał. Juchas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy