Nowy numer 3/2019 Archiwum

Misjonarze i męczennicy

Jutro w krakowskiej bazylice oo. franciszkanów rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją polskich męczenników z Peru.

Dziewięciomiesięczna modlitwa zostanie zainaugurowana o 16.30. W Mszy św. w bazylice przy ul. Franciszkańskiej wezmą udział m.in. przełożeni franciszkańskich klasztorów, którzy specjalnie przyjadą na ten dzień z całej południowej Polski.

Od 5 marca do 5 grudnia (to dzień beatyfikacji franciszkanów) we wszystkich klasztorach krakowskiej prowincji franciszkanów (24 w Polsce i 36 za granicą) codziennie podczas wspólnych modlitw z wiernymi bracia będą dziękować za dar życia i męczeństwa swoich współbraci oraz prosić o dobre przygotowanie do beatyfikacji i obfite jej owoce.

Pochodzący z krakowskiej prowincji franciszkanie o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek ponieśli śmierć męczeńską z rąk terrorystów ze Świetlistego Szlaku w Pariacoto w Peru 9 sierpnia 1991 r. Ich proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1996 roku. 3 lutego 2015 r. ojciec święty Franciszek wyraził zgodę na ich beatyfikację, która odbędzie się 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru.

O. Zbigniew i o. Michał będą pierwszymi polskimi misjonarzami męczennikami wyniesionymi na ołtarze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy