Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nie tylko sport

Zawodnicy i działacze otrzymali wyróżnienia przyznawane przez małopolską "Solidarność".

Statuetki i dyplomy kolejnej edycji konkursu "Solidarni w sporcie 2014" wręczył w siedzibie NSZZ Solidarność Małopolska jej przewodniczący Wojciech Grzeszek.

Mówił on m. in. o tym, że sport wymaga poświęceń i kształtuje charakter. - Także w naszej pracy związkowej pojawiają się liczne przeciwności i trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, by sprostać wyzwaniom i oczekiwaniom pracowników, których zrzeszamy - mówił W. Grzeszek.

Przewodniczący Sekcji Kultury Fizycznej NSZZ "Solidarność" Andrzej Bac przypomniał z kolei, że symboliczna nagroda ma promować nie tylko sukcesy sportowe, ale również pokazywać, że ważne są prawidłowe postawy, szacunek do przeciwnika i umiejętność pokonywania przeciwności.

W tym roku przez przedstawicieli związku doceniona została m. in. Luiza Złotkowska, łyżwiarka szybka, dwukrotna medalistka zimowych igrzysk olimpijskich (Soczi i Vancouver) w drużynowym biegu panczenistek.

Oprócz niej nagrody w dwudziestej edycji "Solidarnych w sporcie" otrzymali: Anna Lisowska (karate), Szymon Kulka (lekkoatletyka), Henryk Łabędź (działacz społeczny i sportowy), Marzena Łazarz (podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych), Józef Marek (działacz społeczny), Bogdan Pierucki (sędzia, były siatkarz), Wojciech Wojdak (pływak), Wojciech Zych (zawodnik i trener ju-jitsu).

Pośmiertnie wyróżniony został Tadeusz Stasielak, kolarz i pływak, jeden z twórców Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika, od 1980 roku związany z "Solidarnością".

Nagroda "Solidarni w sporcie" po raz pierwszy została przyznana w 1996 roku. Wśród laureatów do tej pory znaleźli się m. in. Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Łukasz Korzeniowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy