Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ożył zegar na Poczcie Głównej

Po dwóch latach naprawy i nieudanym lutowym rozruchu, uruchomiono ponownie zegar na wieży krakowskiej Poczty Głównej.

We czwartek 5 marca naprawiony elektroniczny element zegara został zamontowany na wieży i czasomierz ruszył.

Był nieczynny od dwóch lat. Już w latach 90. ub. wieku czasomierz miał napęd elektroniczny. Był sterowany za pomocą impulsów radiowych nadawanych z Niemiec.

Z czasem jednak jego elementy sterujące zaczęły szwankować i nie określał precyzyjnie czasu.

Irytowało to krakowian i turystów, którzy przyzwyczaili się do spoglądania na zegar pocztowy dla orientacji chronologicznej.

- Nie wiedziałam dawniej, że coś jest z nim nie tak i przez to spóźniłam się kilkakrotnie na pociąg - wspomina krakowianka Maria Modelska.

Nowe elementy zegara przywieziono do Krakowa w lutym. Zegar uruchomiono 14 lutego, ale po kilku minutach... stanął.

- Zwarcie uszkodziło elektroniczny element sterujący. Musiał więc znów powędrować do niemieckiego producenta do naprawy - poinformowała Maria Piskier z firmy Orange Polska, która zarządza budynkiem Poczty Głównej.

- Ciekawe, jak długo zegar będzie działał prawidłowo. Codziennie przechodzę obok Poczty Głównej. Będę zerkała, czy wskazówki nie zaczynają „wariować” - powiedziała M. Modelska.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy