GN 48/2020 Archiwum

Dla parafialnych redaktorów

Zapraszamy redakcje gazetek parafialnych do wzięcia udziału w I Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa.

W organizowanym przez "Gościa Krakowskiego" konkursie mogą wziąć udział zespoły redakcyjne z parafii z archidiecezji krakowskiej, w których regularnie ukazuje się gazetka parafialna.

Terminy i nagrody

Do 6 kwietnia na adres redakcji "Gościa Krakowskiego" należy przesłać 4 numery gazetki parafialnej (po jednym egzemplarzu każdy), które ukazały się w 2014 lub 2015 roku. Adres redakcji można znaleźć w zakładce "Kontakt".

Nadesłane gazetki będzie oceniać jury powołane przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego". Oceniane będą m.in.: ogólny sposób prowadzenia gazetki, regularność publikacji, podejmowanie tematyki związanej z parafią w różnych formach dziennikarskich, pomysłowość autorów i szata graficzna pisma.

Pod koniec kwietnia wybrane redakcje zostaną poinformowane o zaproszeniu (wtedy zostanie podany dokładny termin) na spotkanie podsumowujące konkurs, które odbędzie w sanktuarium w Ludźmierzu. Będzie ono połączone z warsztatami dziennikarskimi dla zespołów redakcyjnych, które znalazły się w gronie laureatów.

Przewidujemy także nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Cel konkursu

Dla parafialnych redaktorów   Ks. Tadeusz Juchas był zawsze otwarty na środowisko dziennikarzy. Nie bał się też podejmować trudnych spraw Jan Głąbiński /Foto Gość Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza i przy współpracy Związku Podhalan, którego ks. Tadeusz Juchas był kapelanem, oraz sanktuarium w Ludźmierzu i lokalnych samorządów. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy pisać e-maile pod adresem: krakow@gosc.pl lub podhale@gosc.pl. Formularz uczestnictwa w konkursie można pobrać TUTAJ.

I Archidiecezjalny Konkurs Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa ma  m.in. upamiętnić wieloletniego ludźmierskiego kustosza, który był duszpasterzem otwartym na media, na rozmowy z dziennikarzami. Poprzez organizację konkursu nasza redakcja chce także pomóc w profesjonalnej redakcji pism parafialnych i propagowaniu ciekawych publikacji, które ukazują się w parafiach archidiecezji krakowskiej, gdzie wydawany jest "Gość Krakowski" (nasz oddział jest odpowiedzialny za organizację i przeprowadzenie konkursu).

Planujemy także uruchomienie specjalnego serwisu, gdzie zamieszczane będą nadesłane do nas zgłoszenia (internauci swoją oceną będą mogli wesprzeć pracę jury), a także ciekawe materiały z gazetek parafialnych.


Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama