Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pomaga od lat

Prof. Ryszard Tadeusiewicz z AGH otrzymał doktorat honoris causa krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.

To wysokie akademickie wyróżnienie profesor odebrał 6 marca w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. O jego przyznanie wnioskował Wydział Inżynierii Produkcji i Energii UR.

Jak podkreślił w laudacji dziekan wydziału prof. Sławomir Kurpaska, specjalnością naukową profesora Tadeusiewicza są systemy wizyjne robotów przemysłowych, systemy sensoryczne, sieci neuronowe biocybernetyki. Jest on laureatem wielu nagród i wyróżnień, honorowych doktoratów z 12 krajowych i zagranicznych uczelni.

Prof.  Kurpaska zaznaczył również, że współpraca społeczności akademickiej Uniwersytetu Rolniczego z profesorem trwa nieprzerwanie od ponad 30. lat. W tym czasie - przekonywał w laudacji - pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu Rolniczego przygotowując prace czy publikacje naukowe mogli liczyć na życzliwość i cenne uwagi nominata.

Po uroczystym nadaniu tytułu uczestnicy spotkania wysłuchali - zgodnie z tradycją - wykładu nowego doktora honoris causa. Tym razem było to "Kilka słów o biocybernetyce".

Prof. Ryszard Tadeusiewicz to wybitny specjalista w dyscyplinie biocybernetyki, inżynierii biomedycznej, automatyki, robotyki i informatyki.

Odznaczony został już m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Trzykrotnie pełnił on funkcję rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Gdy uczelnia ta przyznała doktorat h.c. Janowi Pawłowi II, to właśnie prof. Tadeusiewicz przygotowywał laudację na jego cześć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy