GN 42/2020 Archiwum

Cały świat modli się za ŚDM!

13 marca, na 500 dni przed ŚDM, ruszyła ogólnoświatowa sztafeta modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Sztafeta, lub - jak kto woli - wirtualny maraton, w którym wszyscy chętni mogą modlić się o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce Światowych Dni Młodzieży, została przygotowana przez krakowski Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 we współpracy z hiszpańskim portalem internetowym May Feelings.

Pod adresem www.mayfeelings.com/prayforWYD każdy, kto zechce duchowo włączyć się w przygotowanie spotkania młodzieży całego świata z papieżem Franciszkiem (a to nastąpi już za 500 dni), może znaleźć "instrukcję obsługi" modlitewnego przedsięwzięcia. Można też wejść na stronę www.krakow2016.com i tam znaleźć przekierowanie do mayfeelings.

Sprawa jest prosta. By włączyć się w akcję #prayforWYD, wystarczy kliknąć w przycisk "pray", by na mapie świata pojawił się kolejny punkt, z którego płynie modlitwa. Wtedy modlitwa jest anonimowa.

Można też jednak zarejestrować się za pomocą Facebooka lub adresu e-mail. Wtedy system zaznaczy na mapie świata miejscowość, z której jesteśmy i pokaże kto w okolicy modli się w tej samej intencji. Szybko okaże się, że tak naprawdę modlitwa w intencji ŚDM łączy setki tysięcy osób!

W serwisie można również zgłaszać (po zarejestrowaniu się) na swoim profilu prośby o modlitwę we własnych intencjach. Inni użytkownicy - poprzez kliknięcie - dają znać, że łączą się z osobą proszącą o modlitwę. - W ten sposób można poczuć jedność Kościoła na całym świecie oraz moc osobistej modlitwy płynącej do nas z najodleglejszych części globu - zachęcają pomysłodawcy akcji.

Jak dodają, przygotowania ŚDM wchodzą właśnie w bardzo intensywną fazę. By wszystko się udało i przyniosło dobre owoce, ważna jest już teraz nie tylko świetna organizacja, ale przede wszystkim modlitwa. - Pragniemy, aby to wydarzenie już dziś poruszało serca młodych z całego świata i pozwoliło nam wszystkim odkryć nadzieję, jaka płynie ze spotkania z Jezusem - mówią.

Na stronie obok mapy świata zainstalowano też zegar odliczający dni, godziny, minuty i sekundy do ŚDM Kraków 2016.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama