GN 43/2020 Archiwum

Przesłanie ze sceny przejdź do galerii

Ponad 70 aktorów amatorów wzięło udział w tegorocznym Misterium Męki Pańskiej w Nowym Targu, które wyreżyserował krakowski aktor Piotr Piecha.

- Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i piękne przesłanie, którego byliśmy świadkami w czasie oglądania premiery tegorocznego Misterium Męki Pańskiej - mówił ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, która od kilku lat jest głównym organizatorem Podhalańskiej Pasji.

Duchowny podziękował też władzom miasta i starostwa oraz dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji misterium. Wspomniał także nowotarski oddział Związku Podhalan, który udostępnił salę regionalną na próby trupy teatralnej. Ks. Karlak wymienił też sponsorów.

Krakowski aktor Piotr Piecha obecny na premierze, otrzymał bukiet kwiatów od zespołu aktorów. Ks. Karlak przypomniał, że aktor współpracował już przy tworzeniu nowotarskiego misterium. Kilka lat temu zagrał Pana Jezusa.

Scenariusz tegorocznego misterium, któremu towarzyszyło hasło „Ich Imperium, Jego Królestwo” napisał ks. Jarosław Sachaj, wikary i katecheta parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Podczas przedstawienia Jezus witał się z publicznością. Nie było za to tradycyjnych scen w Ogrodzie Oliwnym czy Ostatniej Wieczerzy z udziałem apostołów.

W spektaklu biorą udział aktorzy amatorzy. W ich gronie są uczniowie, nauczyciele, przedsiębiorcy, urzędnicy. W sumie ponad 70 osób. Zespół aktorów na przedstawieniu premierowym zebrał duże brawa.

Kolejne przedstawienia zaplanowano na dzisiejsze popołudnie (15 marca) o godzinie 15.00 i 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Zaś następne przedstawienia odbędą się: 21 marca (sobota) godz. 15.00 i 18.00, 22 marca (niedziela) godz. 15.00 i 18.00.

Bezpłatne wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu: 18 266 76 55 oraz w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Można je uzyskać także jeszcze w niektórych parafiach na terenie miasta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama