Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z krzyżem przez miasto przejdź do galerii

Miejska Droga Krzyżowa wiodła przez główne ulice miasta. Rozważania czytali przedstawiciele różnych grup, m.in. strażacy, Rycerze Kolumba. Nabożeństwo zakończyło się na rynku modlitwą o pokój.

Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Krzyż nieśli i rozważania czytali przedstawiciele różnych grup i środowisk w mieście, m.in. członkowie wspólnoty Dziewiczy Orszak Baranka, Akcji Katolickiej, kapłani.

- Wstydzę się, Panie, stanąć przed świętym obliczem Twoim, bo tak mało jestem do Ciebie podobny. Dla mnie rzeczą trudną jest znosić małe uchybienia i ułomności domowników i bliźnich moich - czytał rozważania jeden z wiernych.

Wokół krzyża górale, harcerze i ministranci nieśli pochodnie, a porządku w czasie całego nabożeństwa strzegli policjanci i straż miejska. Ulice były częściowo wyłączone z ruchu.

Podczas Drogi Krzyżowej mieszkańcy Nowego Targu odmawiali różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo zakończyło się na Rynku modlitwą o pokój.

Prowadzący nabożeństwo ks. Ryszard Kilanowicz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa podziękował wszystkim za uczestnictwo i pomoc w przeprowadzeniu Miejskiej Drogi Krzyżowej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama