GN 43/2020 Archiwum

Dawanie do serca

Ks. Adam Podbiera z Krakowa poprowadził 21 i 22 marca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób.

Rekolekcje rozpoczynały się o godz. 21 od krótkiej konferencji, potem była Msza św. z nauką rekolekcyjną. W czasie Komunii kapłan udzielił uczestnikom rekolekcji specjalnego błogosławieństwa. - Nikt z nas nie może powiedzieć, że nie ma co z siebie dać drugiej osobie. Razem łatwiej wychodzić z egoizmu. Wyłączcie telewizor, porozmawiajcie ze sobą, idźcie na spacer. Trzeba dawać coś nie do ręki, a do serca - zachęcał ks. Podbiera. Mówił też o poście, jałmużnie i modlitwie.

Wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę podziękował ks. Stanisław Strojek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Cieszę się, że spotykamy się w takim wymiarze. Zapraszam was zawsze, przychodźcie do Jezusa - mówił ks. proboszcz.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych nowotarska parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowała już po raz czwarty. Jednym z prowadzących poprzednie edycje był ks. Jan Abrahamowicz z Krakowa, diecezjalny duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama