Nowy numer 43/2020 Archiwum

Światło w konfesjonale

Spowiedzi nie warto odkładać na ostatnią chwilę przed świętami. Nie tylko dlatego, że trzeba stać wtedy w bardzo długich kolejkach.

- Przede wszystkim dlatego, by w obchody misterium Wielkiego Tygodnia, zaczynającego się w Niedzielę Palmową, wejść z sercem czystym - przekonuje ks. Dariusz Talik, archidiecezjalny duszpasterz akademicki.

To właśnie z myślą o osobach, którym często brakuje czasu na różne sprawy, także te najważniejsze, natury duchowej, i o tych, którzy przez cały dzień pracują, a sakrament pokuty chcieliby przeżyć "na spokojnie", Krakowskie Duszpasterstwo Akademickie organizujecoroczną Noc Konfesjonałów. Odbędzie się ona 10 dni przed świętami (nie jest więc spowiedzią "last minute"), z wtorku na środę (24/25 marca), i potrwa od godz. 21 do 2 w nocy. Jej hasłem będą słowa: "Światło w ciemnościach", bo - jak zapowiada Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Krakowskiej - przez te 5 godzin kapłani będą przekazywać światło miłosierdzia. - To będzie noc pełna tego światła, które ma siłę przywracać niewinność upadłym, a radość smutnym. Noc Konfesjonałów to otwarte drzwi łaski dla wszystkich - zachęca ks. Talik.

Światło w konfesjonale   Noc Konfesjonałów będzie też trwała w kolegiacie św. Anny, gdzie do 25 marca rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego GN Miłosz Kluba /Foto Gość Jak dodaje, to wyjątkowa szansa, by spotkanie z Jezusem w konfesjonale przeżyć w aurze intymności i pod osłoną nocy. Tak, jak Nikodem.

Noc Konfesjonałów będzie się odbywała w 5 kościołach: kolegiacie akademickiej (ul. św. Anny 11), bazylice oo. dominikanów (ul. Stolarska 12), kościele św. Wojciecha (Rynek Główny), kaplicy klasztornej w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3) i w kościele Pana Jezusa Dobrego Pasterza (ul. Dobrego Pasterza 4). Wszędzie rozpocznie się ona liturgią pokutną, celebrowaną przez biskupa, bo w każdym z kościołów spowiadać będą również biskupi. Kard. Stanisław Dziwisz spowiadał będzie w kolegiacie akademickiej.

Warto dodać, że w tym kościele do środy 25 marca rekolekcje akademickie "Miłość w wielkim mieście" prowadzi ks. Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama