Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Lekarz, który broni życia

W poniedziałek 30 marca w Libiąskim Centrum Kultury gościć będzie prof. Bogdan Chazan, znakomity polski ginekolog i położnik, były dyrektor Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

Spotkanie z nim pod hasłem: "Bronię ludzkiego życia" organizują wszystkie libiąskie parafie. - Do rozmowy z profesorem zapraszamy młodych i starszych, bo to spotkanie pokaże, dlaczego każdy powinien kształtować w sobie postawę pro life. Podczas dyskusji będzie można zadawać pytania naszemu gościowi - zachęca do udziału ks. Michał Kliś, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

Jak dodaje, spotkanie ma też "obudzić w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i całym społeczeństwie wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia w każdym jego momencie" (enc. "Evangelium Vitae").

Za ratowanie ludzkiego życia prof. Chazan w ubiegłym roku został zwolniony ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Jego bezkompromisowa postawa stała się pięknym świadectwem wiary i wezwaniem do obrony życia od poczęcia. Po tych wydarzeniach eksperci z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" orzekli, że podstawy prawne nałożenia kary na Szpital Świętej Rodziny były niekonstytucyjne, a prawa do rzetelnego postępowania w sprawie prof. Chazana zostały rażąco naruszone.

Spotkanie w Libiąskim Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 18.30. Poprowadzą je młodzi katoliccy dziennikarze, m.in. Miłosz Kluba, dziennikarz "Gościa Krakowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy