Nowy numer 3/2021 Archiwum

125 ważnych minut

Uczniowie o godz. 9 przystąpili do egzaminu zewnętrznego z języka polskiego i matematyki. Mieli 80 min. na wypełnienie arkusza. Kwadrans przez południem rozwiązywali arkusz z języka obcego.

Niektórzy uczniowie, którym przysługiwało dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, mieli wydłużony czas na rozwiązywanie zarówno pierwszej, jak i drugiej części egzaminu, odpowiednio o 40 i 25 minut.

Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną do 29 maja. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Tegoroczny sprawdzian był po raz pierwszy przeprowadzany w nowej formule, a zadania sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Uczniowie z języka polskiego musieli w czasie sprawdzianu przeczytać m.in. tekst pt. "Słoń i inne mądrale" i odpowiedzieć na sześć pytań zamkniętych. Pięć kolejnych pytań dotyczyło komiksu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama