Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zima nie odpuszcza

Przysłowie "Kwiecień plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" w tym roku bardzo się sprawdza. Zima nie daje za wygraną. Trzeba uważać na drogach, a wyprawy górskie raczej przełożyć.

W związku z powrotem zimy panują bardzo trudne warunki komunikacyjne, dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Na głównych drogach, ale także na regionalnych samochody ciężarowe nie są w stanie wyjechać pod górę. Tworzą się korki. Tir utknął np. w rejonie Domańskiego Wierchu między Cichem a Czarnym Dunajcem.

O wielkim szczęściu mogą natomiast mówić turyści, którzy zaginęli wczoraj w okolicach Babiej Góry. Poszukiwało ich kilkunastu ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Para zgubiła szlak, ale udało się ich znaleźć. Na Babiej Górze panują trudne warunki. Pada śnieg, temperatura spadła do kilku stopni poniżej zera. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Jak podaje z kolei Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obfite opady śniegu sprawiły, że chodzenie po szlakach w wyższych partiach Tatr jest praktycznie niemożliwe. Obecnie obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma