Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wróć z Tatr przed zmrokiem

Powraca zakaz wchodzenia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego po zmroku. Będzie obowiązywał aż do 30 listopada. Niektóre tatrzańskie szlaki wciąż pozostaną zamknięte, m.in. znana Droga pod Reglami.

- To okres, kiedy zwierzęta zaczynają żerować, w tym niedźwiedzie - mówi jeden z pracowników TPN o zakazie wchodzenia na teren TPN po zmroku. I dodaje, że to nie jest żadna nowość, taki zakaz obowiązuje od kilkunastu już lat. - Z roku na rok zwierzęta zachowują się tak samo, one potrzebują spokoju - podkreśla pracownik TPN w punkcie informacji turystycznej.

TPN przypomina także, że od 1 grudnia do 15 maja zamyka się następujące odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Przełęcz Kondracka - szlak czerwony (fragment szlaku Dolina Strążyska - Giewont), Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka - szlak zielony, Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - szlak niebieski. Jaskinia Mroźna będzie zamknięta do 25 kwietnia.

TPN w komunikacie prasowym zwraca jeszcze uwagę na zamknięte szlaki z powodów powalonych drzew i prowadzonych tam prac leśnych. W związku w tym nie wejdziemy na Ścieżkę nad Reglami na odcinku Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska, do Doliny Lejowej i nie przejdziemy z Doliny Kościeliskiej na Polanę Stoły.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Tatrzański
  07.04.2015 12:10
  „To okres, kiedy zwierzęta zaczynają żerować, w tym niedźwiedzie - mówi jeden z pracowników TPN o zakazie wchodzenia na teren TPN po zmroku“

  Wygląda na to, że TPN nie dba o niedźwiedzie! Wszak nocne wędrówki turystów pomogłyby głodnym niedźwiedziom uzupełnić utracone w zimie kalorie. Jeden zdobyty plecak, nie mówiąc już o właścicielu to gigantyczny zastrzyk pożywnej energii. A fe! Zarządcy TPN-u, nie kochacie Misiaków?

  Jednak z wiadomościami na temat Tatr, to ja już jestem ostrożny.

  Po wiadomości o zabronieniu oświetlenia krzyża, tak głupio uargumentowanej, że do filmów Barei się nadaje, dałem się wkręcić na prima aprilisową informację Wojciecha Teistera o szlaku na GGT, nie doczytując nawet informacji o komórkach ładowanych piorunami!
  Przed popełnieniem seppuku, uratowała mnie tylko moja żona… Może i ta informacja jest spóźnionym żartem? No dobra niedźwiedziom – smacznego!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma