Nowy numer 25/2018 Archiwum

Remontu ciąg dalszy

W kolejny etap wchodzą prace na jezdni i torowisku wzdłuż Plant.

Od poświątecznego wtorku na ul. Podwale wyłączony został ruch samochodów pomiędzy ul. Karmelicką a ul. Piłsudskiego. Od 23 marca trwa tam remont torowiska. Do tej pory jednak prace dotyczyły tylko części jezdni, dzięki czemu odcinek był przejezdny dla aut.

Koniec remontu przewidziano na czerwiec. Wtedy też wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w tym rejonie - dla samochodów zacznie obowiązywać ruch jednokierunkowy, pojawi się również szeroki pas dla rowerzystów. Pojazdy komunikacji miejskiej - zarówno autobusy, jak i tramwaje - będą się poruszały dwukierunkowo po przebudowywanym torowisku tramwajowym. Torowisko zostanie podniesione o 7 cm, co uniemożliwi wjeżdżanie na nie samochodom osobowym. Dodatkowo ruch ma uspokoić wprowadzenie m.in. ramp najazdowych przed i za poszczególnymi skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych.

W przyszłości podobne rozwiązania mają obowiązywać także wzdłuż innej części Plant - na odcinku od ul. Długiej do Teatru Bagatela.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma