Nowy numer 3/2021 Archiwum

Konwencja to atak na rodzinę

Zdaniem członków Związku Podhalan, najważniejszej i największej organizacji zrzeszającej górali z całego świata, konwencja o przemocy stanowi podstawę do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową.

W apelu, jaki Związek Podhalan napisał do Bronisława Komorowskiego, górale twierdzą, że zapisy konwencji naruszają fundamentalne wartości, na których zbudowana jest wspólnota polskiego narodu. "Konwencja, mając niewiele wspólnego z celami deklarowanymi w nazwie, staje się faktycznie podstawą do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową, które traktuje jako »instrumenty przemocy«" - piszą członkowie ZP.

Wyrażają sprzeciw wobec ideologicznych eksperymentów społecznych, "które uderzają w podstawy naszego bytu narodowego, obrażają nasze poczucie godności i godzą w uświęcone kanony wychowania i życia rodzinnego, opartego na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny".

Górale ze Związku Podhalan podkreślają, że polskie ustawodawstwo skutecznie walczy z patologami i przemocą w rodzinie, a obowiązujący porządek konstytucyjny daje wystarczające gwarancje ochrony praw i wolności Polek i Polaków.

W akapicie kończącym apel do prezydenta górale proszą o wnikliwą analizę dokumentów i nieratyfikowanie konwencji. Przypominają słowa św. Jana Pawła II, że "czas próby polskich sumień trwa".

Apel w imieniu członków ZP podpisali Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan w Polsce, oraz ks. prał. Władysław Zązel, kapelan ZP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama