Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wieczór gwarowej poezji

Wieczór poezji odbył się w nowotarskiej Galerii "Jatki", a był poprzedzony warsztatami dla osób piszących gwarą. Poprowadziła je dr Anna Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Podczas wieczoru poetyckiego tegorocznej edycji Konkursu Jednego Wiersza można było posłuchać utworów Joanny Słodyczki z Raby Wyżnej (zajęła I miejsce w kategorii gwarowej) oraz zdobywców wyróżnień - Marii Stoch (Poronin) i Doroty Adamczyk (Szaflary).

Spotkanie poprowadziła Beata Zalot, redaktor naczelny "Tygodnika Podhalańskiego", głównego organizatora konkursu.

Każdy z poetów zaprezentował kilka swoich utworów. Ich tematyka była bardzo różna. Można było wysłuchać refleksji o św. Janie Pawle II, ale i pełnego radości wiersza o mammografii góralek po siedemdziesiątce.

Jerzy Tawłowicz był zakopiańskim poetą i bardem. Podczas ogłoszenia wyników w Zakopanem z naręczem żonkili i z tomikami męża dla wszystkich laureatów przybyła Anna Tawłowicz. W tegorocznej edycji udział wzięło ok. 250 poetów z różnych stron Polski, a także z zagranicy, m.in. z Włoch i Anglii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma