Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wołanie o prawdę przejdź do galerii

W sobotę wieczorem 11 kwietnia w zakopiańskim sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik odbyły się podhalańskie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik. Wszystkich serdecznie powitał ks. proboszcz Jerzy Grzyb ze zgromadzenia księży misjonarzy. 

Słowo Boże wygłosił pallotyn ks. Wojciech Jurkowski, zakopiański duszpasterz harcerzy. - Musimy dojść do prawdy w wyjaśnieniu tragedii. Wiem, że to jest bardzo potrzebne, ale i trudne. Jak to osiągną? Potrzeba pokoju i skruszonych serc - mówił kaznodzieja. Kazanie przez grono kilkudziesięciu wiernych zostało przyjęte długimi oklaskami. 

W Mszy św. uczestniczyła m.in. posłanka PiS Anna Paluch. Parlamentarzystka zaśpiewała psalm. Byli też obecni przedstawiciele władz miasta, władz powiatu tatrzańskiego. Przybyły ponadto delegacje z pocztami sztandarowymi. 

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik ofiar katastrofy i tam złożyli symboliczne wiązanki kwiatów. Odśpiewano m.in. hymn Polski. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma