Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zagrali dla Kuby przejdź do galerii

VIII Memoriał im. Jakuba Marka odbył się w sobotę 18 kwietnia w sali gimnastycznej I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Kuba był jego absolwentem.

Wszystkich zawodników przywitał wuefista Piotr Jabłoński. W oficjalnym rozpoczęciu memoriału wzięła udział Danuta Marek, mama Kuby. - Był taki jak wy, pełen pomysłów i niezwykłej dobroci w sercu, którą okazywał także w czynach. Odszedł od nas, niosąc pomoc koleżance na wyprawie pod Mont Blanc 8 lat temu - mówiła z wielkim wzruszeniem.

Memoriał wygrała drużyna "Absolwentki I", która wystąpiły w składzie: Monika Posmyk (zawodniczka zaangażowana w organizację memoriału), Agata Sarna-Pohrebny, Karolina Szoblik, Katarzyna Krasińska, Joanna Rymarczyk-Panczakiewicz, Marta Rymarczyk.

Wśród męskich drużyn najlepsi okazali się zawodnicy z Podwilka. Oto skład drużyny: Łukasz Augustyniak, Kamil Koziana, Łukasz Grzybacz, Piotr Król, Patryk Zahora, Łukasz Pańszczyk, Szymon Gajewski, Sebastian Jaromin, Krzysztof Hreśka. Spośród panów osobą zaangażowaną najbardziej w organizację zawodów jest Tomasz Kudasik.

Na zakończenie memoriału odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów z udziałem pani Danuty. P. Jabłoński prowadzi kronikę zawodów. Zawiera ona bardzo wzruszające wpisy kolegów Kuby, z którymi współtworzył drużynę licealną.

Jakub Marek miał 23 lata. Odszedł do Pana podczas wyprawy pod Mont Blanc w lipcu 2007 r., niosąc pomoc rannej koleżance. Był lektorem i członkiem Ruchu Światło-Życie w nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na jego grobie jest wbity biały czekan, a co roku na Wszystkich Świętych koledzy studenci z krakowskich uczelni składają tu świeżą wiązankę kwiatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama