Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po ślubie też można być szczęśliwym

Bp Grzegorz Ryś oraz koncert zespołu TGD na spotkaniu "moreLOVE" w Libiążu.

Jak budować trwałe małżeństwo, jak pomagać dzieciom w poznawaniu seksualności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestnicy spotkania, które 24 kwietnia odbędzie się w Libiążu. W jego programie są konferencja, Msza św. pod przewodnictwem biskupa oraz koncert.

- Poprzez "Spotkanie moreLOVE, czyli o tym, jak budować miłość" chcemy wielbić zmartwychwstałego Pana. Wspólne świętowanie, zasłuchanie w naukę Ewangelii o miłości, pomoc w budowaniu trwałych związków małżeńskich, dzielenie się doświadczeniem miłości w rodzinie - wylicza zadania przedsięwzięcia jego pomysłodawca i organizator ks. Piotr Derendal, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego.

Podkreśla również, że spotkanie to jest odpowiedzią na oczekiwania młodych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Chodzi również o integrację libiąskich rodzin.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (piątek) w Libiąskim Centrum Kultury przy ul. Górniczej 1 i rozpocznie się o 17.00. Michał Piekara, mąż i ojciec, terapeuta par i małżeństw, podejmie temat "Po ślubie też można być szczęśliwym - sekrety udanego związku". Natomiast dr Marek Babik (mąż i ojciec, seksuolog) opowie o tym, "Jak towarzyszyć dziecku w poznawaniu ludzkiej miłości i seksualności?". 

Po intelektualnej części będzie czas dla ducha. Mszy św. o 19.00 w kościele św. Barbary przewodniczyć będzie bp Ryś, który wygłosi również homilię. Po Eucharystii (o godz. 20) w sali kinowej Libiąskiego Centrum Kultury wystąpi zespół Trzecia Godzina Dnia.

Na spotkanie zapraszają parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu oraz Libiąskie Centrum Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama