Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na rowerze z Janem Pawłem II

Tym razem dla uczestników przygotowano trzy warianty tras. Najdłuższa wiedzie z Nowego Targu przez Rabkę, potem do Lubomierza i Szczawnicy, skąd zaplanowano powrót do miasta.

IV Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II po Podhalu rozpocznie się tradycyjnie Mszą św. o godz. 9 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Na zakończenie zaplanowano wspólne spotkanie przy ognisku.

Dla uczestników rajdu przygotowano trzy warianty tras. Pierwsza zaczyna się przy kościele św. Jana Pawła II i wiedzie na nowotarskie lotnisko, potem w kierunku Ludźmierza i Zaskala. Stamtąd powrót do miasta.

Druga trasa jest nieco dłuższa i wiedzie przez Gronków, Szaflary, Bańską Niżną, Maruszynę, Ludźmierz i Zaskale. Częściowo uczestnicy rajdu pojadą Drogą Papieską, którą Jan Paweł II przejechał swoim papamobilem z Zakopanego do Ludźmierza w 1997 r.

Trzeci wariant trasy jest bardzo ambitny. Rowerzyści przejadą przez Pyzówkę do Rabki, stamtąd do Mszany Dolnej, Lubomierza i Kamienicy. Następny przystanek to Szczawnica, a potem pojadą wzdłuż Przełomu Dunajca, aby powrócić do Nowego Targu.

Rajd odbywa się w normalnych warunkach drogowych, wymagane jest zatem ubezpieczenie, Obowiązkowy jest też kask. Dzieci uczestniczą z rodzicami lub z pisemną ich zgodą.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 781 553 767.

Parafia św. Jana Pawła II była jedną z pierwszych w Polsce, która zyskała takiego patrona. Kościół parafialny jest obiektem pasywnym, wielokrotnie nagradzanym w różnych konkursach, nawet tych na szczeblu międzynarodowym. Nie tak dawno temu na zakopiance pojawiły się kierunkowskazy informujące o kościele św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama