Nowy numer 3/2021 Archiwum

Relikwie bł. ks. Popiełuszki u górali przejdź do galerii

Uroczystość wprowadzenia relikwii odbyła się w czwartek 23 kwietnia. Przewodniczył jej ks. Czesław Banaszkiewicz z Warszawy, przyjaciel i spowiednik bł. ks. Jerzego.

- Dziś przypada święto patrona Polski św. Wojciecha, ale także wspomnienie św. Jerzego, patrona z chrztu papieża Franciszka i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Prosimy Boga o łaskę kanonizacji dla niego - zaznaczył ks. Banaszkiewicz.

Kapłan opowiadał o wspólnej pracy z zamordowanym kapłanem, który u niego przez jakiś czas się spowiadał. - Nie wolno nam zapomnieć powodu śmierci męczenników. Pośród nich jest ks. Jerzy - podkreślił ks. Czesław.

Po Mszy św. wierni zgromadzeni na wspólnej modlitwie ucałowali relikwie bł. ks. Popiełuszki. - To część ręki błogosławionego, która pochodzi z ekshumacji zwłok, jaka była przeprowadzona przed beatyfikacją. Uczestniczyłem w tym procesie - zaznaczył ks. Czesław.

Wszystkim za wspólną modlitwę, a przede wszystkim ks. Czesławowi za przyjazd na Podhale podziękował ks. proboszcz Jan Kubiś. Górale z Podczerwonego na zakończenie odśpiewali pieśni, jakie można było usłyszeć na słynnych Mszach św. za ojczyznę, którym przewodniczył w kościele na warszawskim Żoliborzu ks. Popiełuszko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama