Nowy numer 3/2021 Archiwum

Już rok jest świętym!

Msze św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, koncerty, mapping i wirtualne zwiedzanie Małopolski - tak Kraków przez trzy dni będzie świętował 1. rocznicę ogłoszenia Papieża Polaka świętym.

Przez całą sobotę spacerujący krakowskimi Plantami (od ul. Franciszkańskiej do Poselskiej) będą mogli podziwiać multimedialną wystawę "Bądźcie dla świata obliczem miłości".

Ekspozycja składająca się z 64 plansz jest kroniką spotkań św. Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą oraz przedstawicielami różnych kultur i wyznań w Watykanie i na całym świecie.

Warto dodać, że podczas przygotowania wystawy do prezentacji zdjęć została zastosowana technika stereoskopowa (3D).

Z kolei w sobotę wieczorem (godz. 20.30) na Franciszkańskiej 3, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II zaśpiewa Eleni.

Następnie na frontowej ścianie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich rozbłyśnie projekcja multimedialna w technologii 3D.

Animacja, czyli tzw. mapping, poprowadzi widzów w miejsca istotne dla naszego narodu oraz przypomni ważne wydarzenia historyczne.

Najważniejszą częścią obchodów pierwszej rocznicy kanonizacji Papieża Polaka będą uroczyste Msze św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

W niedzielę 26 kwietnia zostaną one odprawione o godz. 8 oraz 9.30 (przewodniczy ks. inf. Jan Dyduch), 11.00 (przewodniczy Mons. Jarosław Krzewicki - wikariusz generalny diecezji Rieti we Włoszech), 12.30 (przewodniczy o. dr Piotr Chojnacki - opat mogilski), 17.00 (przewodniczy bp Tadeusz Pieronek).

Po ostatniej Mszy, o godz. 18 odbędzie się też koncert w wykonaniu Chóru Kantorei Sankt Barbara i orkiestry L'Estate Armonico).

Wieczorem (o 20.30) warto też pojawić się na Rynku Głównym, na koncercie "Błogosławieni miłosierni", na który zapraszają Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Śródmiejski Ośrodek Kultury oraz władze Krakowa i Małopolski.

Na scenie zagrają i zaśpiewają: Golec uOrkiestra, Pectus, Marek Piekarczyk, Zbigniew Wodecki, Janusz Radek, Andrzej Lampert, Grzegorz Mielczarek, Janusz Kruciński, Sylwia Grzeszczak, Anna Wyszkoni, Dorota Segda, Agnieszka Chrzanowska, Magdalena Drohomirecka, Beata Kwarciak, Sound’n’Grace oraz orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana.

Z kolei w poniedziałek 27 kwietnia, czyli dokładnie w dzień kanonizacji św. Jana Pawła II, Msze św. dziękczynne zostaną odprawione o godz. 8, 10, 12 i 17 (tej Eucharystii przewodniczył będzie bp Damian Muskus OFM).

Na platformie Tusiezaczelo.pl cały czas można też wybrać się w multimedialną, wirtualną podróż do miejsc pamięci związanych z Janem Pawłem II w Krakowie i Małopolsce.

Podczas spaceru system poda szczegółowe współrzędne GPS wszystkich miejsc, a odwiedzimy zarówno miasta, jak i świątynie, góry oraz szlaki turystyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama