Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spotkanie przy Ruczaju przejdź do galerii

24 kwietnia odbył się wernisaż prac malarskich Gabriela Wolskiego. Na wystawę składa się kilkanaście obrazów, głównie pokazujących architektoniczne zakątki Nowego Targu, np. kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wernisaż odbył się w galerii przy nowotarskiej restauracji "Ruczaj". - To są moje notatki z podróży, rozmyślania, sny. Nie brakuje motywów architektonicznych, jak np. kościołów - mówił Gabriel Wolski. Wernisaż uświetniła Karolina Hornik z nowotarskiego Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego. Uczennica zaśpiewała dwa utwory w języku angielskim i jeden po francusku.

Głos zabrała także Jolanta Łapsa z Fundacji im. Adama Worwy, która współorganizuje Spotkania przy Ruczaju. Opowiedziała o wielu akcjach charytatywnych, jakie w ostatnim czasie przeprowadza fundacja. Obecna na wernisażu Beata Zalot z "Tygodnika Podhalańskiego" zaprosiła na wernisaż Sebastiana Bibro, który w czerwcu pobiegnie z Podhala do Gdańska w ramach akcji pomocy dla ponadrocznej Ani Garcarz chorującej na nowotwór.

Gabriel Wolski urodził się w 1977 r. w Nowym Targu. Ukończył Liceum Plastyczne w 1998 r. Potem studiował w pracowni malarstwa prof. S. Sobolewskiego, w Instytucie Sztuki AP w Krakowie. Ma na swoim koncie wiele wystaw, brał udział m.in. w Konfrontacjach Artystycznych Sacrum w Sztuce w Wadowicach. Swoje prace pokazywał także w Genewie i Bejrucie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, organizuje wystawy, projektuje reklamy, współzałożyciel Stowarzyszenia Dalej Nowy Targ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama