Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomoc dla Nepalu

Kard. Stanisław Dziwisz prosi diecezjan o modlitwę i wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami, metropolita krakowski prosi także o zorganizowanie w parafiach zbiórki do puszek 10 maja lub w kolejną niedzielę.

W swoim komunikacie kard. Dziwisz pisze m.in.:

"Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy osób, tysiące innych zostało rannych. Zniszczone są dziesiątki miast i wiosek. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i żywności oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.

Międzynarodowa wspólnota Caritas zgromadziła do tej pory 3 mln euro na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Caritas Nepal wraz z wolontariuszami z innych krajów udziela poszkodowanym bezpośredniej pomocy".

- Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Podobna zbiórka odbędzie się we wszystkich diecezjach Polski. Pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym na pomoc doraźną (woda, żywność, leki itp.) oraz na pomoc długofalową (najczęściej projekty związane z odbudową domów, szpitali, szkół i miejsc pracy) za pośrednictwem Caritas Nepal - wyjaśnia Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Pomoc dla poszkodowanych w Nepalu można też przekazywać bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001, z dopiskiem "Nepal".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama