Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rękaw już jest

Kraków Airport jak nowy. Terminal pnie się w górę, powstały już wieże, które będą obsługiwać rękawy. Jeden z nich został właśnie zamontowany.

Przy nowym terminalu zamontowano już jeden z trzech rękawów, które będą działały w nowym obiekcie.

- Będzie on funkcjonował po oddaniu pierwszego etapu inwestycji, czyli od wakacji tego roku - tłumaczy Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Pozostałe rękawy zostaną zamontowane do końca roku. Są dostosowane do obsługi samolotów kodów C, D i E (odrzutowce o różnym zasięgu i wielkości).

Rękawy to inaczej pomosty, którymi pasażerowie mogą przejść z poczekalni terminalowej wprost do samolotu. Korzystają z nich najczęściej przewoźnicy tradycyjni.

- Wsiadając do nowej kolejki, którą z Dworca Głównego dojedzie się do nas w niecały kwadrans, do samolotu będzie można, dzięki rękawom, wejść suchą stopą - cieszy się J. Pamuła. 

Nowy terminal będzie otwarty dla pasażerów już od tegorocznych wakacji, stąd prace idą pełną parą. Ponadto są prowadzone inwestycje związane z nową linią kolejową z centrum Krakowa na Balice. Będzie ona zelektryfikowana, z dwoma torami. 

Niewątpliwie wielkim testem nowych inwestycji w krakowskim porcie lotniczym będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Jan Pamuła zapewnia, że lotnisko będzie już wtedy po skończonych wielkich przedsięwzięciach.

- Na pewno nie zawiedziemy nikogo, a nasze poczynione inwestycje przyczynią się do tego, że więcej osób będzie się mogło dostać do Krakowa drogą powietrzną - cieszy się J. Pamuła

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama