Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gazda Świata na cokole

Zaledwie kilka dni trwało odnowienie cokołu pod figurą św. Jana Pawła II, która zdobi ludźmierski ogród różańcowy.

- Oto dziękujemy za życie i świadectwo wiary ludźmierskiego pielgrzyma, od którego wciąż się możemy uczyć i prosić za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski - mówił ks. Kazimierz Klimczak, proboszcz ludźmierskiej parafii. Pobłogosławił też wiernych relikwiarzem z relikwiami (krwią) św. Jana Pawła II.

Podczas uroczystości dziękczynnej górale przeszli w procesji z bazyliki do ogrodu różańcowego, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Pomnik zyskał zupełnie nowy cokół.

Przed postumentem ustawiono także nowe klęczniki, na których umieszczono Litanię do św. Jana Pawła II oraz modlitwę dziękczynną za jego pontyfikat. 

Jan Paweł II nawiedził sanktuarium Królowej Podhala w czerwcu 1997 r. Wcześniej modlił się w Ludźmierzu wiele razy jako krakowski biskup i metropolita.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma