Nowy numer 43/2020 Archiwum

Lider potrzebny od zaraz

Szlachetna Paczka szuka 620 liderów. To ważny moment, bo tylko tam gdzie w czerwcu znajdzie się lider, w grudniu paczka dotrze z pomocą do potrzebujących.

Liderzy to osoby, które kompletują, a potem prowadzą zespoły wolontariuszy, pozyskują adresy rodzin żyjących w niezawinionej biedzie i dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy. Ci, co już "zasmakowali paczki", nie żałują. Z badań przeprowadzonych w ubiegłych latach wynika, że dla 74 proc. wolontariuszy udział w Szlachetnej Paczce był najważniejszym wydarzeniem w życiu!  

- Poczułam w  sobie ogromną siłę, kiedy zobaczyłam, że rzeczywiście mogę zmienić miejsce, w którym mieszkam! W Paczce dowiedziałam się, w jaki sposób zarządzać ludźmi, jak skutecznie komunikować się z zespołem i organizować swój czas pracy - mówi Ewa, doświadczona liderka Paczki.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, umiejących pracować w grupie i organizować pracę innych osób - mówi ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu. - Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy –  dodaje.

W 2014 roku Szlachetna Paczka zjednoczyła niemal milion Polaków! W organizację projektu włączyli się już m.in. Agnieszka i Urszula Radwańskie, Kamil Stoch, Mariusz Wlazły i Jakub Błaszczykowski.

Aby zostać liderem Szlachetnej Paczki, wejdź na www.superw.pl i wypełnij formularz. Organizatorzy projektu czekają na zgłoszenia do 15 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama