Nowy numer 42/2020 Archiwum

Samorządowa wymiana doświadczeń

W Krakowie rozpoczął się dzisiaj Europejski Kongres Samorządów. To dwa dni debat, sesji plenarnych, wykładów, prezentacji raportów i warsztatów.

Program dwudniowego wydarzenia, obejmujący w sumie ponad 80 wydarzeń, został podzielony na 5 sekcji tematycznych: gospodarka, finanse, środowisko, społeczeństwo oraz innowacje.

Obrady EKS toczą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i trwają od rana do wieczora. Pierwszego dnia będą się toczyły pod hasłem: "Europa regionów - nowe otwarcie", a drugiego - "Nowy plan dla Europy".

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. prezydenci miast (Krakowa - Jacek Majchrowski, Tbilisi - Davit Narwania, Gdyni - Wojciech Szczurek, Słupska - Robert Biedroń) oraz  marszałkowie województw małopolskiego - Marek Sowa, wielkopolskiego - Marek Woźniak, lubuskiego - Elżbieta Polak czy opolskiego - Andrzej Buła, a także przedstawiciele administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu - także z największych międzynarodowych korporacji. Wszystkich gości będzie ponad 900.

- To dla nas okazja, by zaprezentować nowoczesny Kraków oraz przedstawić jego bogatą ofertę biznesową i turystyczną. Chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, jak i uczymy się od innych - podkreśla prezydent Majchrowski.

Podczas Europejskiego Kongresu Samorządów wręczona zostanie także nagroda "Lider Samorządu 25-lecia". Wyróżnieni zostaną prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, którzy swoją funkcję pełnili przez co najmniej cztery kadencje i robili to na tyle skutecznie, że zarządzane przez nich miejscowości osiągnęły wyróżniające się wyniki ekonomiczne.

Spotkanie przygotowała Fundacja "Instytut Studiów Wschodnich", organizator także Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama