Nowy numer 33/2018 Archiwum

Droga Światła z bp. Rysiem

W środę wieczorem z Wawelu na Skałkę przejdzie Akademicka Droga Światła. Rozważania wygłosi bp Grzegorz Ryś.

Nabożeństwo rozpocznie się przed katedrą na wzgórzu wawelskim o 20.30. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicą Bernardyńską i Bulwarami Wiślanymi. Zakończenie przy klasztorze oo. paulinów na Skałce przewidziano ok. godz. 22. Rozważania w czasie Drogi Światła wygłosi bp Ryś, a oprawę liturgiczno-muzyczną zapewni Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Beczka”.

Droga Światła to procesyjne rozważanie 14 stacji paschalnych, które w 2000 roku przekazał kościołowi św. Jan Paweł II.

To okazja do dzielenia się orędziem o zmartwychwstaniu Jezusa. Bp Grzegorz jest przekonany, że ma ono niesłychanie przyciągającą siłę. Mówił o tym podczas promocji książki kard. L. Tagle "Ludzie Wielkiej Nocy".

Na dowód przytoczył anegdotę o Drodze Światła właśnie po Bulwarach Wiślanych. Wzięło w niej udział kilkaset osób, dużo więcej przyglądało się modlitewnemu zgromadzeniu. "A co to za procesja? Droga Krzyżowa?" - zapytał jeden z gapiów. "Nie, to Droga Światła. Bo Chrystus zmartwychwstał" - odpowiedział uczestnik. "A to ciekawe!" - zdziwił się pytający.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma