Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przy wyborach konsultacje

Czy Pani/Pan jest za pozostawieniem Straży Miejskiej? - na to pytanie odpowiedzą w niedzielę 10 maja nowotarżanie, którzy - głosując na prezydenta - wezmą udział w konsultacjach społecznych.

To już nie pierwszy raz temat Straży Miejskiej w Nowym Targu powraca na miejską wokandę. - Organizujemy konsultacje w dzień wyborów prezydenckich, aby frekwencja mieszkańców była jak największa - podkreśla Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu, który zwołał w tej sprawie konferencję prasową. Odbyła się ona we wtorek po południu.

- Osobiście będę głosował "za" pozostawieniem Straży Miejskiej. Po konsultacjach z policją wynika, że nie będzie ona w stanie przejąć wszystkich kompetencji strażników - zauważył G. Watycha. Na pytanie dziennikarzy, co będzie, jeśli mieszkańcy powiedzą "nie" miejskim strażnikom, burmistrz nie chciał odpowiedzieć wprost. Przyznał jednak, że straży jest potrzebna poważna reorganizacja. Dlatego nastąpi zmiana na stanowisku komendanta.

- Strażnik musi wychodzić do ludzi, rozmawiać, pocieszać, nawet gdy mieszkaniec dostanie mandat - uśmiechał się G. Watycha. Zapowiedział stworzenie przez Straż Miejską centrum monitoringu. - Przed nowym komendantem wiele pracy. Straż musi przejść poważny okres zmian - zaznaczył nowotarski burmistrz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma