Nowy numer 47/2023 Archiwum

Składka na ŚDM

Druga zbiórka na Światowe Dni Młodzieży odbędzie się we wszystkich polskich kościołach w niedzielę, 17 maja.

Do spotkania, na które może przyjechać nawet ponad dwa miliony młodych z całego świata, zostało 15 miesięcy.

- Dla Krakowa, archidiecezji krakowskiej i całego Kościoła w Polsce możliwość organizowania ŚDM jest zaszczytem, ale i ogromnym wyzwaniem logistycznym - przyznaje Ewa Korbut z biura prasowego komitetu organizacyjnego wydarzenia. - Najważniejszych uroczystości, począwszy od ceremonii otwarcia, przez powitanie ojca świętego i Drogę Krzyżową, które odbędą się na krakowskich Błoniach, aż do czuwania i Mszy św. Posłania na Campus Misericordiae w Brzegach pod Krakowem, nie da się zorganizować bez odpowiednich środków - dodaje.

Zorganizowana 17 maja składka będzie już drugą taką akcją. Pierwsza odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją wydarzeń centralnych. Wymagają one m.in. wybudowania odpowiednich ołtarzy - przystosowanych do dużej liczby celebransów. Ołtarze te muszą także dać możliwość przygotowania odpowiedniej transmisji (zarówno w telewizji, jak i na telebimach w miejscach celebracji).

- Obecność tak dużej liczby wiernych oraz posługujących księży wymaga także m.in. odpowiedniej liczby naczyń i szat liturgicznych, dostosowanych do uroczystości. Nie do pominięcia są kwestie bezpieczeństwa wszystkich pielgrzymów czy swobodnej obecności osób niepełnosprawnych, dla których planowane są specjalne udogodnienia - wylicza E. Korbut. - Wydarzenie na światową skalę, na dodatek tak złożone, wymaga wiele pracy, ale i pieniędzy - dodaje.

Dlatego Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 zachęca do zaangażowania i wsparcia organizacji wydarzenia nie tylko w ramach zaplanowanych składek. Cały czas istnieje możliwość przekazania organizatorom darowizny pieniężnej, rzeczowej czy usługowej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie krakow2016.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy