Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pod opieką św. Stanisława przejdź do galerii

W uroczystość patrona Polski świętuje także metropolita krakowski, imiennik biskupa męczennika.

8 maja w krakowskiej kurii pojawiło się wiele osób. Pretekstem do tych wizyt były imieniny ks. kard. Stanisława Dziwisza. 

Niektóre delegacje - jak ta z podkrakowskiej gminy Zielonki - na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich grały i śpiewały dla solenizanta, który życzenia przyjmował osobiście, dziękując za wszystkie wyrazy sympatii i życzliwości.

Do imieninowych życzeń dla naszego Księdza Kardynała dołącza się też cała redakcja krakowskiego "Gościa Niedzielnego". Zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy, aby obserwowanie rozwoju diecezji i coraz to nowych inicjatyw duszpasterskich był nieustannym powodem do radości i dumy.


Główne diecezjalne uroczystości ku czci św. Stanisława BM odbędą się w najbliższą niedzielę, 10 maja. O godz. 9 wyruszy tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę. Po niej odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Kazanie wygłosi abp Józef Michalik, metropolita przemyski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma