GN 42/2020 Archiwum

Nowotarżanie przeciwko Straży Miejskiej

W czasie wyborów prezydenckich w Nowym Targu odbywały się konsultacje społeczne. Mieszkańcy zabrali głos w sprawie likwidacji Straży Miejskiej oraz budowy ronda na zakopiance przez prywatnego inwestora.

Dwa razy mieszkańcy Nowego Targu powiedzieli "tak". Według nieoficjalnych wyników, 6800 osób opowiedziało się za wybudowaniem ronda na zakopiance. Głosów przeciwko było 3200. Likwidacji straży chce ponad 7 tys. osób, przeciwko było niespełna 3 tys. Frekwencja wyniosła 38,46 proc.

W konsultacjach wzięło udział ponad 10 tys. mieszkańców. Niemal 300 głosów było nieważnych. Nie wiadomo, czy zagłosowali wszyscy, którzy oddali głos w wyborach prezydenckich, bo chociaż konsultacje odbywały się w tych samych lokalach, w których siedzibę miały obwodowe komisje wyborcze, to jednak w innych pomieszczeniach.

Konsultacje społeczne nie są wiążące dla samorządu, który traktuje je jako opinię. W tygodniu poprzedzającym konsultacje burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha apelował do mieszkańców, aby głosowali za pozostawieniem Straży Miejskiej.

Sprawa ronda dotyczy prywatnego inwestora, który za własne pieniądze chce je wybudować na zakopiance, aby klienci mogli dojechać bezpiecznie do mającej powstać na granicy Nowego Targu i Szaflar wielkiej galerii handlowej, w której będzie m.in. kino. Sprawa budzi spore kontrowersje w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama