Nowy numer 42/2020 Archiwum

Uwaga, parafialni redaktorzy!

Startujemy o godz. 10. Wtedy w Domu Pielgrzyma przy ludźmierskim sanktuarium rozpoczną się warsztaty dziennikarskie.

Przedpołudniowe warsztaty, w czasie których podpowiemy, jak ciekawe redagować parafialną gazetkę i zachęcimy do twórczej pracy, zakończą się przed godz. 12. W samo południe rozpocznie się Msza św. w ludźmierskiej bazylice. Po niej zapewne chwila najbardziej oczekiwana, czyli ogłoszenie wyników I Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa pod patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Rozesłaliśmy już listy elektroniczne do poszczególnych redakcji z dodatkowymi informacjami na temat spotkania w Ludźmierzu 23 maja. W dalszym ciągu prosimy wszystkich uczestników o potwierdzenie, czy korespondencja od nas dotarła.

Podczas spotkania w Ludźmierzu będziemy mogli zapewne nawiązać nowe kontakty, współpracę. Niech to będzie czas wspólnej wymiany doświadczeń z naszej pracy na rzecz Kościoła krakowskiego i głoszenia dobrej nowiny o nim w naszych środowiskach.

Najłatwiej do Ludźmierza (od strony Krakowa) dojechać przez Nowy Targ. Po zjeździe z zakopianki trzeba kierować się w kierunku Czarnego Dunajca. Potem będzie kierunkowskaz na Ludźmierz.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania i wątpliwości, możecie pisać (podhale@gosc.pl) lub dzwonić (609 499 332). Jesteśmy do dyspozycji także w naszej krakowskiej redakcji.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do poniedziałku 18 maja i podanie, ile osób będzie reprezentowało zespół redakcyjny.

Zachęcamy również do uczestnictwa w obchodach pierwszej rocznicy odejścia ks. prał. Tadeusza Juchasa. 17 maja uroczystej Mszy św. o godz. 18 w ludźmierskim sanktuarium będzie przewodniczył bp Jan Szkodoń, przyjaciel zmarłego kapłana. Miejscowa młodzież w programie artystycznym przypomni sylwetkę wieloletniego kustosza sanktuarium Gaździny Podhala. Nastąpi także odsłonięcie pamiątkowego epitafium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama