Nowy projekt komitetu krakowskich Światowych Dni Młodzieży jest odpowiedzią na prośbę papieża Franciszka, by młodzi na nowo odczytali ewangeliczne błogosławieństwa i uczynili z nich program swojego życia.
- Chcemy, aby młodzi odkryli w sobie potrzebę dzielenia się dobrami, które mają przede wszystkim w sobie; by otworzyli się na potrzeby ludzi biednych i potrafili dostrzec ich wokół siebie - mówił, zapowiadając projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia, bp Damian Muskus, koordynator generalny komitetu organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.
Jak dodał, Misjonarzami Miłosierdzia są ludzie młodzi, zrzeszeni w różnych ruchach, wspólnotach i stowarzyszeniach, ale także pojedyncze osoby, które odkryją w sobie potrzebę dzielenia się z potrzebującymi.
By wziąć udział w projekcie grupy, pojedyncze osoby powinny najpierw dostrzec realne potrzeby osób, wśród których żyją, a następnie znaleźć sposób na zaradzenie ich problemom.
Realizację swojego pomysłu i refleksję o tym, co to konkretne działanie zmieniło w ich wnętrzu, Młodzi Misjonarze Miłosierdzia powinni przedstawić w nowoczesnej, młodzieżowej formie. Jak podkreślają organizatorzy projektu, mile widziane będą fotoreportaże, fotocasty, nagrania audio czy krótkie filmiki.
"To nie jest konkurs ani forma rywalizacji, ale możliwość dzielenia się dobrem i wzajemnego inspirowania się czynami miłości" - podkreślają organizatorzy.
Warto się jednak postarać, ponieważ w przyszłym roku zebrane relacje z działania MMM zostaną złączone w "multimedialną księgę świadectw" i w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (czyli pod koniec lipca 2016 roku) przekazane ojcu świętemu.
Oficjalną inaugurację projektu zaplanowano na 8 grudnia 2015 roku - dzień rozpoczęcia ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Tego dnia rozpocznie się także przyjmowanie zgłoszeń pod adresem misjonarze@krakow2016.com.