Nowy numer 43/2020 Archiwum

Alumni przy siatce

Klerycy z całej Polski będą rywalizowali podczas finału V Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej.

Rozgrywki będą się odbywały w podkrakowskich Piekarach (w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000") i rozpoczną się o godz. 10. Zmierzą się drużyny seminariów w Katowicach, Krakowie, Siedlcach i Radomiu.

Organizatorzy podkreślają, że zawody będą okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale też promocji sportowego trybu życia i zasad fair play. Turniej ma pokazać, że klerycy mają swoje pasje, które rozwijają. Dlatego zachęcają do udziału w sobotnim turnieju wszystkich, którzy pragną przeżyć sportowe emocje i kibicować klerykom, a także porozmawiać z nimi, spotykając ich w niecodziennej sytuacji.

Finał mistrzostw został objęty patronatem honorowym przez kard. Stanisława Dziwisza, metropolitę krakowskiego, oraz Marka Sowę, marszałka województwa małopolskiego. Do przybycia na rozgrywki i kibicowania klerykom zachęca także Mateusz Mika, zawodnik reprezentacji Polski i zespołu Lotos Trefl Gdańsk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama