Nowy numer 44/2020 Archiwum

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

X Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej rozpocznie się w najbliższy czwartek, 21 maja, o 19.30 od spotkania z Markiem Szalą, który opowie o swoich realizacjach papieskich. To on zaprojektował ołtarz na Mszę św. z Janem Pawłem II pod Wielką Krokwią w 1997 r.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą świętą w Kościele Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Po wspólnej modlitwie zaplanowano warsztaty plastyczne w pracowniach zakopiańskich artystów Arkadiusza Walocha, Magdaleny i Marcina Rząsów, Barbary Banieckiej-Dziadzio.

Tego samego dnia, ale o godz. 17.00 w ramach festiwalu wystąpi zespół "Sąsiedzi" - laureat Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy. Potem w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji przy ul. Kasprusie 35a (aula) zaśpiewa Magda Anioł.

W programie przedostatniego dnia festiwalu (sobota) zaplanowano m.in. wycieczkę szlakiem stylu zakopiańskiego oraz warsztaty muzyczne (kościół Świętego Krzyża, ul. Chałubińskiego 30) oraz warsztaty teatralne (Zakopiańskie Centrum Edukacji).

Festiwalowi towarzyszy konkurs plastyczny i muzyczny. Koncert laureatów i prezentacja wystawy nagrodzonych prac plastycznych odbędzie się w sobotę 23 maja o godz. 18 w Zakopiańskim Centrum Edukacji. Festiwal zakończy się w niedzielę 24 maja o godz. 10.30 Mszą św. w kościele św. Krzyża.

Do udziału w festiwalu zapraszają burmistrz Zakopanego, parafie zakopiańskie i Zakopiańskie Centrum Edukacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, dziekan dekanatu zakopiańskiego ks. Bogusław Filipiak oraz ks. Infułat Stanisław Olszówka.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie zakopiańskiego magistratu: www.zakopane.eu. Festiwalowi patronuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama