Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pielgrzymkowa osiemnastka

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: "Jam jest Pan, Bóg twój". Na szlak pielgrzymi wyjdą jak zawsze po krótkiej modlitwie w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

Pielgrzymka rozpocznie się 6 czerwca o godz. 7 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

Potem pątnicy przejdą następującą trasą: Kościelisko Salamandra, Gubałówka, Furmanowa, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna, Ludźmierz.

Na godz. 18.00 zaplanowano Mszę św. koncelebrowaną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. - Jesteśmy już dojrzałymi pielgrzymami. Wszak skończyliśmy osiemnaście lat - śmieje się w rozmowie z GN Stanisław Skrzypek, koordynator pielgrzymki "Sursum Corda", który zachęca wszystkich do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak. Co roku na szlak pielgrzymki wyrusza kilka tysięcy pątników.

Jak zawsze na uczestników będą czekać mieszkańcy wszystkich wiosek, przez które wiedzie trasa pielgrzymki. Pozdrowią ich także władze samorządowe. Nie zabraknie też gorących posiłków i napojów dla wędrujących.

Trasę pielgrzymki przejechał w 1997 r. swoim papamobile bł. Jan Paweł II. Papież pozdrawiał wtedy licznie zgromadzonych mieszkańców na trasie. Droga na całej długości przejazdu Białego Pielgrzyma była ustrojona.

Drogą Papieską przejeżdżają także w pielgrzymce strażacy z całego podhalańskiego regionu. Odbywa się ona zawsze w następny dzień po pielgrzymce Sursum Corda. Jednym z inicjatorów tego wydarzenia był zmarły przed rokiem ks. prałat Tadeusz Juchas, wieloletni kustosz sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama