Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Dom na skale" w Wadowicach

W 95. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w jego rodzinnym mieście odbędzie się wyjątkowy koncert.

Jego światowa premiera odbyła się kilka miesięcy temu na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie. Krakowska artystka Agnieszka Chrzanowska wykona utwory własnej kompozycji do słów Karola Wojtyły oraz Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Krzysztofa Sikory, Kamila Śmiałkowskiego.

W koncercie znajdą się także teksty prozą autorstwa Jana Pawła II oraz włoskiego dziennikarza watykanisty Franca Bucarellego, w interpretacji wrocławskiego aktora Michała Chorosińskiego. Ponadto publiczność usłyszy utwory instrumentalne Ennia Morricone i Astora Piazzoli.

Koncert rozpocznie się 18 maja o godz. 17 w wadowickiej bazylice Ofiarowania NMP (przy rynku). Jego organizatorem jest Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gościem specjalnym będzie Franco Bucarelli, dzięki którego staraniom wśród eksponatów papieskiego muzeum w Wadowicach znalazł się pistolet Agli Agcy, z którego w 1981 r. strzelał do Jana Pawła II. F. Bucarelli przeprowadził także pierwszy telewizyjny wywiad z ojcem świętym.

Fotograficzną scenografię koncertu będą stanowiły zdjęcia z archiwum Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz artystyczne zdjęcia fotografa Marcina Brzózki, wykonane w różnych zakątkach Małopolski i we wnętrzach muzeum w Wadowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama