Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zapnij pasy w pit stopie

Na krakowskich stacjach benzynowych odbędzie się dzisiaj małopolska odsłona akcji "Mistrzowie w pasach". Potrwa ona od godz. 13 do 19.

Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzą się wszyscy, którzy odwiedzą pit stopy rozmieszczone na wybranych stacjach benzynowych. Eksperci wyjaśnią także, jak montować samochodowe foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Na najmłodszych pasażerów w pit stopach czekać będą niespodzianki i prezenty.

"Kampania ma też przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy, ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne - za kilka dni wchodzą w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie" - podkreślają organizatorzy akcji, czyli Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Hasło kampanii nie jest przypadkowe - jej ambasadorem jest Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wyniki przeprowadzonego w zeszłym roku pilotażu akcji (w województwie pomorskim) oraz dotychczasowy przebieg tegorocznej edycji (w Warszawie, Lesznie, Wrocławiu i Łomży) nie wypadają optymistycznie. "Trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik. Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób dobrze zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 proc. z nich" - przekonują organizatorzy akcji. "Nie umiemy prawidłowo zapinać pasów - przez co narażamy życie" - alarmują.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma