Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czekając na Ducha

W kolegiacie św. Anny i w parafii MB Ostrobramskiej w Krakowie odbędą się modlitewne spotkania w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Nocy Czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego, organizowanej w sobotę 23 maja przez Centralne Duszpasterstwo Akademickie w Krakowie w kościele św. Anny, będzie towarzyszyło hasło: "Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg".

"W tym roku będziemy szczególnie prosić Ducha Świętego, aby umocnił w nas to, co święte. Często prosimy Ducha Świętego o uzdrowienie i słusznie; jednak ucieszmy się także tym wszystkim, co w nas już jest piękne dzięki działaniu Ducha Świętego i naszym staraniom. Będziemy wzywać Jego obecności i wylania się Jego darów, by umacniał miłość, dobro i piękno" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Czuwanie rozpocznie się Eucharystią o 19.30 i potrwa do godz. 23. Potem zaplanowano agapę.

Nieco później, bo o 20.00, rozpocznie się modlitwa w parafii MB Ostrobramskiej (oo. pijarzy, ul. Meissnera 20, Kraków). Najpierw będzie to akatyst, potem modlitwa uwielbienia. Eucharystię zaplanowano na godz. 22. Podobnie, jak w kolegiacie św. Anny, około godz. 23 rozpocznie się agapa kończąca spotkanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama