Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ponad 300 tys. zł dla Nepalu

Krakowska Caritas przesłała 306.100 zł na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu do Caritas Polska, która zajmuje się projektami zagranicznymi.

Składka na ten cel była prowadzona przed kościołami naszej diecezji w niedziele 10 i 17 maja.

- To pierwsza tura pomocy archidiecezji krakowskiej dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Wpłaty z parafii i od indywidualnych darczyńców wciąż napływają i zostaną przekazane w następnej transzy - informuje Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas. - Nie wiemy jeszcze, jakie konkretne projekty będzie realizować Caritas Polska w Nepalu, bo dopiero się tworzą, ale zwykle w ramach pomocy długofalowej pomagamy odbudować sierocińce, szkoły, szpitale albo miejsca pracy. Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas działającą w Nepalu, a projekty są przygotowywane przez międzynarodową Caritas w odpowiedzi na konkretne wezwania o pomoc.

Zbiórkę do puszek ogłosił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w odpowiedzi na apel papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu. Podobne zbiórki odbyły się w całym kraju.

Caritas Polska zareagowała zaraz po trzęsieniu ziemi w Nepalu i przekazała kwotę 30 tys. euro na pierwszą pomoc dla poszkodowanych. Następnie wysłano 5,5 tony darów: 2200 koców, 300 namiotów 4-osobowych i 90 namiotów 10-osobowych. Wraz z pomocą humanitarną od innych organizacji trafiły one do sierocińca w miejscowości Sankhu Kathmandu oraz do zniszczonych wiosek z najbardziej dotkniętego tragedią dystryktu Sindhupalchok i regionu Shyabrubesi Rauwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama